II miejsce drużyny VII klasy w Gminnym Turnieju „Buduj z pasją, kreuj z wyobraźnią w Minecraft Education”

W dniu 7 marca 2024 r. Stowarzyszenie „Działanie Wsparcie Rozwój” oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym zorganizowały Gminny Turniej „Buduj z pasją, kreuj z wyobraźnią w Minecraft Education” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego. Do rywalizacji stanęło 24 uczniów ze:

» Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie,
» Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie,
» Szkoły Podstawowej w Sudragach,
» Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

Osiem 3 – osobowych zespołów przez 2 godziny budowało szkołę przyszłości. Wszystkie prezentowane prace były niezwykle inspirujące i pełne kreatywnych rozwiązań. W swoich projektach uczniowie zbudowali nowoczesne budynki szkolne, w których powstały pracownie, wirtualne laboratoria chemiczne, fizyczne, biologiczne, matematyczne, a nawet roboty do pomocy nauczycielom. Dodatkowo stworzyli ciekawe otoczenia szkolne, strefy relaksu dla uczniów, nauczycieli, baseny, boiska czy ogrody. Każda z grup prezentowała swój projekt komisji. Jury było pod wrażeniem pomysłowości i kreatywności uczestników, co sprawiło, że wybór zwycięzców nie był łatwy.

Po długich obradach ogłoszono listę laureatów:

I miejsce – „Minecraftowe Majstry” ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie:

» Zuzanna Grzywaczewska
» Magdalena Kuchcińska
» Artur Wewiórowski

II miejsce – „Trio Minecraft” ze Szkoły Podstawowej w Sudragach:

» Szymon Dąbrowski
» Gracjan Pełczyński
» Bartosz Krempic

III miejsce – „Konstruktorzy” ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie:

» Tomasz Bętlejewski
» Jakub Kwasiborski
» Dawid Nowakowski

III miejsce – „Żelazna Załoga” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym:

» Marcin Czermiński
» Jakub Sołdański
» Szymon Babecki

Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli informatyki: Agnieszki Bajkowskiej, Martyny Witkowskiej, Anity Marlęgi, Mileny Makowskiej, Radosława Ulickiego.

Laureaci najbardziej innowacyjnych projektów otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego.