Akcja „Żonkile 2026” – „Siła świadectw”

„Siła świadectw” to hasło tegorocznej edycji akcji Żonkile. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie 83.  rocznicy powstania w getcie warszawskim oraz kształtowanie postaw empatii, szacunku i pamięci historycznej wśród młodzieży.

W działania zaangażowane były klasy I–III oraz IV–VIII naszej szkoły.

W klasach I–III przeprowadzono zajęcia o charakterze wychowawczo-edukacyjnym.

W klasach IV–VIII zrealizowano lekcje historii poświęcone powstaniu w getcie warszawskim. Uczniowie obejrzeli materiały edukacyjne oraz uczestniczyli w dyskusjach na temat postaw ludzi w czasie II wojny światowej. Zwrócono szczególną uwagę na znaczenie odwagi, solidarności i odpowiedzialności za innych.

W ramach akcji uczniowie i nauczyciele przypięli symboliczne żonkile jako wyraz pamięci i szacunku dla ofiar powstania. Atmosfera zajęć sprzyjała refleksji oraz pogłębianiu wiedzy historycznej. Przedsięwzięcie przyczyniło się do rozwijania świadomości historycznej oraz kształtowania właściwych postaw społecznych.