NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA na lata 2021-2025

Nie od dziś wiadomo, że czytanie bajek dzieciom pozwala na dostarczenie im wiedzy o świecie, ludziach, zachowaniach, wszystkich tych informacji, których jeszcze nie posiadają. Pozwala zabrać je do świata fantazji a wyobrażeniowy charakter bohaterów na identyfikowanie się z nimi. Dlatego też, tradycją a jednocześnie realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, stało się codzienne czytanie bajek w tym bajek terapeutycznych pomagających redukować stany niepokoju oraz zwalczać negatywne emocje.  By skutecznie osiągnąć zamierzone cele, z myślą o naszych maluchach, stworzyliśmy przytulną strefę „Kącik Małego Czytelnika” w której można usiąść wygodnie i komfortowo na fotelach czy sofach. Urządziliśmy przestrzeń by dzieci przyjaźnie i bezpiecznie mogły korzystać z zasobów naszej małej biblioteczki. By odkrywały świat książek w miejscu atrakcyjnym i przyjaznym. Nasz Kącik Małego Czytelnika to miejsce gdzie dzieci również przenoszą swoje spostrzeżenia na kartkę papieru, tworząc cudowne prace plastyczne. W ten sposób powstał kolorowy album „Nasze ulubione bajki”, którego stworzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i który dostojnie się prezentuje na naszej wystawce.