W odwiedzinach w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ w Sierpcu

W poniedziałek 6 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego odwiedziły zaprzyjaźnioną Miejską Bibliotekę Publiczną w Sierpcu w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.
Celem wyjazdu było rozbudzanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości dziecięcej, poszerzanie ogólnej wiedzy o świecie a przede wszystkim wyrabianie nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Panie Bibliotekarki jak zawsze przyjęły nas z ogromną radością i serdecznością, z zaangażowaniem prowadziły zajęcia i oprowadzały nas między regałami z książkami oraz pomieszczeniami biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchiwały ich opowieści, oglądały książki, wykonywały kolorowe zakładki do książek a na koniec bawiły się w kąciku zabaw. Wyjazd bardzo spodobał się naszym maluchom i już nie możemy doczekać się kolejnego.