Sukces Bartosza Karolewskiego w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

13 lutego 2024 r w Urzędzie Gminy w Sierpcu po raz kolejny odbyły się Miejsko – Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczeń naszej szkoły Bartosz Karolewski zajął I miejsce w kategorii wiekowej klas V-VIII, tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu – eliminacji powiatowych. W turnieju wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Sierpc oraz miasta Sierpc, przygotowane przez swoich nauczycieli. Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych (I-IV klasa) oraz (V-VIII), które zostały poprzedzone etapem szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: przedstawiciel KP PSP w Sierpcu mł. asp. Paweł Wawrocki, Prezes oddziału miejsko-gminnego Związku OSP Filip Osuchowski, Wiceprezes oddziału miejsko-gminnego Związku OSP Tomasz Churski oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sierpcu i Urzędu Gminy w Sierpcu. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonali: Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, mł. asp. Paweł Wawrocki, Prezes oddziału miejsko-gminnego Związku OSP Filip Osuchowski, Wiceprezes oddziału miejsko-gminnego Związku OSP Tomasz Churski oraz w imieniu Burmistrza Miasta Sierpc Pani Katarzyna Kęsicka.