Bal karnawałowy

W piątek 10 lutego 2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w piękną salę balową. Dzień wcześniej uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali salę. Zjawiskowy wygląd wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, własnoręcznie przygotowane maski i kotyliony, bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, zabawami, zagadkami. Uczniowie tańczyli w parach na gazecie, z balonami, „łamali sobie język” w łamigłówkach językowych, rzucali woreczkami do celu. Uczestniczyli w zabawie „Zimowa zgaduj zgadula” oraz konkursie „Bajkowe zagadki”. Zwycięzcy byli nagradzani lizakami. Pod koniec balu przybył Święty Mikołaj i obdarował dzieci paczkami ze słodyczami, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Tego dnia zaszczycili nas również swoją obecnością Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński i Radny Gminy Sierpc Pan Kazimierz Kuligowski.  Od Nich również otrzymaliśmy kosz słodkości, za który serdecznie dziękujemy. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych strojach aparatem fotograficznym, który został zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.