Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej w Płocku

W dniu dzisiejszym tj. 23.01.2023 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sudragach wraz z nauczycielami wychowania fizycznego p. Radosławem Ulickim i Tomaszem Zielińskim kibicowali w ORLEN ARENIE w Płocku. Mecze rozgrywane były w ramach 28 Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Mieliśmy przyjemność obejrzeć mecze pomiędzy reprezentacją Tunezji i Algerii (30 : 25) oraz Macedonii Północnej i Maroka (40 : 25).

Na trybunach spotkaliśmy zawodnika pierwszej drużyny sekcji piłki nożnej Wisły Płock Damiana Warchoła, który z chęcią zrobił pamiątkowe zdjęcia z młodymi kibicami z Sudrag.

Ogólne wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczach piłki ręcznej może być przyjemne i bezpieczne.

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego dzieci miały zapewniony bezpłatny transport na powyższe spotkania.