Świąteczny Koncert Kolęd

Dnia 30 grudnia 2022 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Świąteczny Koncert Kolęd podczas którego wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Goleszynie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Gozdowie, Orkiestra Dęta Gminy Słupno wraz z kapelmistrzem druhem Edwardem Wielguckim, Solistami Kingą Rutkowską i Mateuszem Kowalkowskim oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Sierpc.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysław Burzyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska, Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik, Były Wójt Gminy Sierpc Tadeusz Prekurat, Były prezes Spółdzielni Mieszkaniowo-Lokatorskiej Józef Chmielewski, księża z parafii z terenu Gminy Sierpc, radni, sołtysi, Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich, dyrektorzy szkół i przedszkola z terenu Gminy Sierpc, pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu oraz jednostek organizacyjnych, uczniowie wraz z rodzicami.

W programie znalazły się najpiękniejsze kolędy oraz pastorałki wykonane przez orkiestrę i solistów przeplatane występami dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Sierpc. Uświetnieniem występów były zaprezentowane tańce walc, quickstep, rumba oraz cza-cza.

Po występach Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Koncertu oraz zaprosił na poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Frydrysiak oraz Julian Karwowski.