VIII Konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim

5 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu spotkała się młodzież ze szkół powiatu sierpeckiego, aby przystąpić do konkursu sprawdzającego wiedzę na temat naszej „małej” ojczyzny. Warunkiem zakwalifikowania zespołu reprezentującego daną szkołę do konkursu wiedzy o powiecie sierpeckim było przysłanie pracy plastycznej promującej ciekawy zakątek powiatu.
Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy o powiecie sierpeckim – zapoznanie z historią i dniem dzisiejszym powiatu, rozwijanie wiedzy na temat walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych naszego powiatu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, budzenie szacunku i odpowiedzialności za swoją małą ojczyznę, więzi z regionem, ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej oraz integrowanie społeczności szkolnych.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 z Sierpca oraz Gozdowa, Zawidza Kościelnego, Bledzewa, Sudrag.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Kuligowska i Kamila Czajkowska.
Uczestnicy konkursu odpowiadali na 29 pytań otwartych związanych z historią, gospodarką, architekturą, kulturą i demografią powiatu sierpeckiego.
Nasza drużyna – Oliwia i Kamila po zaciętym boju i bardzo małej różnicy punktów do pierwszej trójki uplasowały się na IV miejscu.