GMINNY KONKURS „NA OCHRONIE ŚRODOWISKA TWOJE ZDROWIE ZYSKA”

19 maja 2022r. podczas festynu sportowo-rekreacyjnego w Szkole Podstawowej w Sudragach odbyło się podsumowanie GMINNEGO KONKURSU „NA OCHRONIE ŚRODOWISKA TWOJE ZDROWIE ZYSKA” pod patronatem Wójta Gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego. Zadanie konkursowe polegało na pokazaniu, w jaki sposób niekorzystne warunki środowiskowe mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia, a czyste środowisko naturalne jest czynnikiem chroniącym zdrowie, rozwój człowieka i społeczeństwa . Nasi uczniowie wykonali wiele ciekawych prac, które znalazły uznanie komisji konkursowej. W kategorii przedszkoli – II miejsce otrzymała Weronika Janiszewska, a wyróżnienie Radosław Kowalski. W kategorii klas 1-3 – wyróżnienie zdobyła Zofia Chrustowska. W kategorii klas 4-8 – I miejsce zajął Szymon Karolewski, III miejsce Nikola Brzezińska, a wyróżnienia zdobyły: Zofia Olszewska i Zuzanna Lewińska. Konkurs odbył się w ramach projektu grantowego „Nakręć się na zdrowie” realizowanego przez Szkołę Podstawową w Sudragach, a finansowanego przez Fundację Orlen.