Policyjny Festyn Profilaktyczny „Mundur = Bezpieczeństwo”

12 maja uczniowie z klas I – III pod opieką pań Wychowawczyń uczestniczyli w Policyjnym Festynie Profilaktycznym pt. „Mundur = Bezpieczeństwo „. Na uroczystość zaprosiła mieszkańców powiatu sierpeckiego Komenda Powiatowej Policji w Sierpcu.

Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Policjanci przeprowadzali liczne poganki nt. bezpieczeństwa. Uczono udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję zobaczyć strzelnicę, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motoru, z bliska obejrzeć policyjne wyposażenie. Przewodnik policyjnego psa, prezentował umiejętności swojego czworonożnego kompana.

Na wszystkich czkała wspaniała grochówka, kiełbasa z bigosem, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz napoje. Dzieci z radością oczekiwały na watę cukrową.

W uroczystości uczestniczyły liczne służby mundurowe: Państwowa Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej, żołnierze rezerwy 56 Kompanii Specjalistycznej w Szczecinie, klasy mundurowe i miłośnicy broni.

Festyn w dużym stopniu przybliżył pracę Policjanta i rozwinął zainteresowania tym zawodem.