BohaterOn

W projekcie „BohaterOn w Twojej szkole” uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Sudragach oraz zuchy z 13 Gromady Zuchowej „Wesołe Skrzaty” z Sudrag. Celem kampanii było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczna, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.
Uczniowie realizowali projekt podczas lekcji historii. Omawiano zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego, poznano Bohaterów tego powstania. Uczniowie oglądali filmy związane z II wojną światową. Zwieńczeniem projektu było wykonanie podziękowań dla Bohaterów w postaci kartek lub listów i wysłanie ich do Fundacji Rosa we Wrocławiu.
Do realizacji projektu włączyły się także zuchy, które zagadnienia realizowały na zbiórce. „Wesołe Skrzaty” także wykonały laurki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego.
Uczniowie wraz z koordynatorem projektu nauczycielem historii zapalili znicze na pomnikach żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny.