ZIELONA SZKOŁA 2022 😍😎🚌⛰😊

Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej. Z obiektywem w ręce przemierzamy drogi, ścieżki, szlaki, aby zatrzymać czas, utrwalić piękno chwili i miejsca, zamknąć w ramce wycinek poznanego krajobrazu. Gromadzimy pamiątki, które będą nam przypominały minione chwile. Wreszcie dzielimy się wrażeniami z najbliższymi, rozsyłamy im zdjęcia lub wyrażamy słowem to, co nas podczas podróży najbardziej urzekło. Z każdej wędrówki przywozimy jeszcze coś równie cennego: wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło. Taki też cel postawiliśmy sobie, organizując tegoroczny wyjazd na ZIELONĄ SZKOŁĘ do Zakopanego. Była ona okazją do wspólnego spędzenia czasu, zacieśnienia przyjaźni. Ponadto uczniowie poznawali tradycję, kulturę i historię regionu podhalańskiego, podziwiali walory krajobrazu górskiego, uwrażliwiali się na piękno przyrody, a okazji ku temu podczas pięciodniowego pobytu nie brakowało. W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę: dyskotekowe szaleństwa na parkiecie i biesiadowanie, rozmowy po zmroku. Miło było spędzić czas wśród dobrych przyjaciół. I choć pogoda cudowna, góry piękne i żal się żegnać, nadszedł czas powrotu. Z pobytu w Zakopanem przywieźliśmy mnóstwo pamiątek i wrażeń. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, poznaliśmy historię, tradycję ważnego dla Polski regionu. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu. W naszych sercach piękne pocztówki ze wspomnieniami, którymi podzielimy się z bliskimi. A w szkole będziemy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę: omawiając poezję Jana Kasprowicza, opisując drzeworyt Władysława Skoczylasa „Janosik”, czytając Sabałowe bajki, obliczając czas, w jakim grupa szkolna pokona drogę nad Morskie Oko, omawiając przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego, rozmawiając o kulturze regionów Polski.