FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY „NAKRĘC SIĘ NA ZDROWIE” 🤩🏃‍♀️🏃😍

19 maja 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sudragach, ich rodzice i uczniowie placówek oświatowych z terenu gminy Sierpc oraz zaproszeni goście wzięli udział w festynie prozdrowotnym w ramach realizacji projektu grantowego „Nakręć się na zdrowie” programu „Zdrowie dla Płocka” Fundacji Orlen. Szkoła otrzymała w konkursie grant w wysokości 17 500 złotych na realizacje zadań profilaktyki prozdrowotnej. Podczas uroczystości rozstrzygnięto gminny konkurs plastyczny „Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska” oraz test wiedzy o zdrowiu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego. Piknik rozpoczął się od otwarcia strefy ruchu Jump, która zawiera piękne, kolorowe gry zachęcające do ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem były występy najmłodszych, którzy śpiewali dla publiczności piosenki o zdrowiu. Natomiast młodzież przygotowała przedstawienie prozdrowotne „Na straganie”. Dziewczynki przygotowanym ciekawym układem choreograficznym zachęciły wszystkich do aktywności fizycznej. Po części artystycznej odbył się „Bieg po zdrowie”. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali podczas biegu w kilku kategoriach wiekowych, jednak najwięcej emocji dostarczyła sztafeta wolontariusza. Nad bezpieczeństwem podczas biegu czuwali strażacy z OSP w Sudragach. Był to wspaniały i niebywale aktywny dzień. Uczestnicy festynu mieli okazję skorzystać z gier i zabaw, warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, brali udział w rozgrywkach sportowych . Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze zdrową żywnością zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Sudragach i Żochowie. Uczniowie mieli także okazję obserwować pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Na festynie nie zabrakło również innych plenerowych atrakcji – była to tradycyjnie grochówka, zaś specjalnie dla najmłodszych dmuchańce i malowanie buziek oraz stoisko PZU. Festyn był bardzo udanym przedsięwzięciem, w którym uczestniczyły wszystkie osoby zainteresowane promowaniem zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.