FINAŁ AKCJI „ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC UKRAINIE”

Do akcji przyłączyły się kluby wolontariatu ze wszystkich szkół z terenu Gminy Sierpc. Łącznie udało się zebrać kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Uczniowie zbierali środki finansowe, które zostały przeznaczone na zaspokojenie potrzeb uchodźców z Ukrainy. W ramach akcji zakupiono m.in. śpiwory, koce, pościel, odzież i zabawki dla dzieci, wyprawkę dla nowonarodzonego dziecka i jego mamy, wyposażenie do szkoły dla dzieci, żywność, artykuły medyczne, higieny osobistej, chemiczne i odzież oraz inne potrzebne rzeczy. Wszystkie dary trafiły do potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Zakupione rzeczy przekazano do potrzebujących rodzin ukraińskich, które przebywają na terenie gminy Sierpc, w budynkach przygotowanych przez Powiat Sierpecki oraz do Domu Samotnej Matki w Starej Białej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W naszej szkole udało się zebrać kwotę 2837,8 zł. Pragniemy wyrazić najszczersze podziękowania dla wszystkich Państwa, którzy włączyli się w pomoc dla obywateli Ukrainy. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane gesty wsparcia i dobroci wobec potrzeb innych ludzi. Poprzez niesioną dzięki Państwu pomoc, rozumianą w szerokim kontekście, mogliśmy wnieść odrobinę radości w serca dzieci, a dorosłym okazać wsparcie i solidarność w tym trudnym dla nich czasie.