#MaseczkaDlaSeniora

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Sudragach szyją maseczki dla seniorów.

Szycie maseczek dla seniorów to kolejna inicjatywa wolontariuszy z Sudrag. Czas, który obecnie przeżywamy, czas trwania epidemii koronawirusa jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. To czas niepewności, zmian oraz lęku o siebie i innych. Ta chwila w wyjątkowy sposób motywuje do niesienia pomocy potrzebującym. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka uczniowie i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serce na dłoni” zainicjowali akcję #MaseczkaDlaSeniora. Akcja skierowana jest do mieszkańców z terenu Gminy Sierpc. Maseczki ochronne od szkoły bezpłatnie otrzymali seniorzy m.in. z Żochowa, Osówki, Sudrag, Sułocina. Gmina Sierpc przekazała niezbędne materiały do szycia. Ten trudny dla wszystkich czas epidemii, to sprawdzian z naszej odpowiedzialności i solidarności. Pomagajmy sobie wzajemnie. Maseczki dla seniorów szyły w ramach wolontariatu mamy naszych uczniów. Mówi się, że trudne czasy wymagają wielkich czynów. Wszystkim rodzinom, które włączyły się w tą wspaniałą akcję, Szkolny Klub Wolontariatu „Serce na dłoni” dziękuje za dobroć, bezinteresowność oraz wspaniałą postawę i chęć pomocy.