Rodzinne Kolędowanie w Szkole Podstawowej w Sudragach

9 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie, podczas którego nasze dzieci wystawiły współczesne Jasełka a członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Jagodzianki” z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu zaśpiewali kolędy.
Spotkanie rozpoczęło się od przemowy pani dyrektor Iwony Wiśniewskiej, która przywitała wszystkich gości ciepło, podziękowała za przybycie i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok 2020. Głos zabrała również pani Małgorzata Korpolińska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, która w imieniu własnym i w imieniu Wójta Gminy Sierpc pana Krzysztofa Korpolińskiego podziękowała za zaproszenie na uroczystość i złożyła życzenia noworoczne. Ksiądz proboszcz Jacek Kędzierski podziękował wszystkim za przybycie i wyraził zadowolenie z uczestnictwa w dzisiejszej imprezie. Jego zdaniem takie inicjatywy łączą ludzi.
Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci. Zgodnie z tradycją byli Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa i trzej królowie. Były także nawiązania do współczesności ze szczególnym zwróceniem uwagi na zatracenie najważniejszych wartości, takich jak: miłość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka, rodzina. Podczas spektaklu goście mogli usłyszeć i zaśpiewać znane kolędy.
Po spektaklu pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek, przygotowany przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu z ZSCKR w Studzieńcu. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.
Dziękujemy serdecznie pani Edycie Jagodzińskiej – opiekunce Szkolnego Klubu Wolontariatu „Jagodzianki” z ZSCKR w Studzieńcu za miłą współpracę!!!!