„JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM”

19 grudnia 2019 roku uczniowie przedstawili „JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM”. Scenariusz jasełek łączył w sobie współczesność z tradycją. W części pierwszej zastosowaliśmy pantomimę. Tematyka przedstawienia dotyczyła życia codziennego zwykłych ludzi, różnych pokoleń, w którym nie ma czasu na miłość i Boga, który jest Miłością. W drugiej części panował klimat bożonarodzeniowy z pastorałkami i kolędami.
Główne przesłanie przedstawienia zawarte było w słowach Małego Księcia:
„Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie. Zapominają o tym, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu… Dobrze widzi się tylko sercem… Najważniejsze jest to – aby w sercach naszych narodziła się Miłość”.
Świetnie zagrane role, oprawa muzyczna, stroje, scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.