Eliminacje do XX Edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

17 grudnia reprezentanci naszej szkoły brali udział w eliminacjach powiatowych rocznika U – 12 XX Edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki odbyły się w Płocku na kompleksie boisk Wisły Płock „pod balonem”. Przyszło nam rywalizować z zawodnikami Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona” przy Szkole Podstawowej w Bożewie.
W pierwszym spotkaniu spotkaliśmy się z piłkarzami z Borkowa Kościelnego. Po bardzo emocjonującym spotkaniu niestety musieliśmy uznać wyższość minimalnie przegrywając 2 : 3. W drugim spotkaniu przyszła kolej na polepszenie nastrojów przed ostatnim najtrudniejszym meczem z zawodnikami z Sierpca. Zwyciężyliśmy po równie zaciętym boju z „Koroną” Bożewo 3 : 2. W ostatnim meczu przyszło nam zmierzyć się z zawodnikami „trójki” z Sierpca, którzy w większości reprezentują Miejski Klub Sportowy „Kasztelan” Sierpc. W spotkaniu tym było niestety widać braki naszych zawodników. Po fenomenalnym początku i najszybciej strzelonej bramce turnieju zaraz po rozpoczęciu meczu z połowy boiska przez najlepszego w naszych szeregach Pawła Rybkiewicza oddaliśmy inicjatywę drużynie bardziej doświadczonej. Z uwagi na rozgrywany mecz po meczu nasi reprezentanci opadli z sił i przegrali 3 : 8.
Mimo zajętego III miejsca w grupie trzeba pochwalić naszą drużynę za zaangażowanie i oddane serce na boisku. Niektórzy z naszych zawodników mieli po raz pierwszy możliwość zagrania w tak dogodnych warunkach i na takim boisku. Na szczególne uznanie zasługuje nasz najlepszy zawodnik – strzelec aż 7 bramek – Paweł Rybkiewicz.
Po zakończeniu zmagań piłkarskich korzystając z okazji młodzi piłkarze mieli możliwość wejścia na stadion Wisły Płock i zobaczenia z bliska w jakich warunkach grają zawodnicy najwyższej ligi rozgrywkowej w naszym kraju.
WYNIKI:
„Korona” Bożewo – SP nr 3 Sierpc 1 : 6

SP Sudragi – SP Borkowo 2 : 3
SP nr 3 Sierpc – SP Borkowo 11 : 0
„Korona” Bożewo – SP Sudragi 2 : 3
SP nr 3 Sierpc – SP Sudragi 8 : 3
SP Borkowo -„Korona” Bożewo 5 : 0
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 Sierpc 9 pkt (25 :4)

2. Szkoła Podstawowa Borkowo Kościelne 6 pkt (8 : 13)
3. Szkoła Podstawowa Sudragi 3 pkt (8 : 13)
4. „Korona” Bożewo 0 pkt (3 : 14)