Tydzień Misyjny

W Tygodniu Misyjnym, w czwartek 24 października 2019 roku, ksiądz Jacek Kędzierski zechciał podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami z pracy misyjnej w Peru, w Ameryce Południowej. Uczniowie klas IV-VIII w skupieniu i z uwagą słuchali słów misjonarza, który w barwny i obrazowy sposób opowiadał o realiach z jakimi zetknął się podczas posługi, którą pełnił w ramach misji. Peru to kraj niezwykły i niespotykany. Ponad 500 lat temu stanowiło ośrodek największej cywilizacji Indian Ameryki Południowej. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o kulturze, pięknie przyrody, a zaprezentowane zdjęcia pomogły zobrazować opowiadane historie.
Spotkanie z ks. Jackiem na długo pozostanie w naszej pamięci. Było ono dla społeczności szkolnej wartościowym przeżyciem.