Podsumowanie Projektu „Szkoła równych szans!”

15 maja 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Szkoła równych szans!”. Projekt realizowany był przez gminę Sierpc we wszystkich placówkach oświatowych.
Uroczystego otwarcia konferencji oraz powitania gości dokonał wójt gminy Sierpc. Włodarz podkreślił, że projekt „Szkoła równych szans!” był wspaniałą wizytówką gminy, a stworzone warunki pozwoliły uczniom poszerzać umiejętności, rozwijać ich zainteresowania. W spotkaniu wzięli udział także starosta powiatu sierpeckiego oraz Agnieszka Zalech, p.o. zastępcy dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, licznie zgromadzeni uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.
W 2017 roku projekt pn. „Szkoła równych szans!” został bardzo wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji na kwotę prawie 700 000,00 złotych. Projekt realizowano w okresie od września 2017 do maja 2019 roku i objął on swoim zasięgiem 128 beneficjentów – uczniów klas V, VI szkoły podstawowej oraz VIII i III gimnazjum. W ramach projektu realizowane były zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, Szkoły Podstawowej w Goleszynie i Szkoły Podstawowej w Sudragach w trzech modułach: dydaktycznym, rozwojowym i inspiracyjnym. Dzięki projektowi doposażono szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne na kwotę ponad 70 tys. złotych. Szkoły otrzymały nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablice interaktywne, rzutniki, laptopy, ekrany, plansze, stojak na plansze, zestawy do doświadczeń z chemii i fizyki, słowniki, gry dydaktyczne itp. W ramach projektu prowadzone były zajęcia wyrównawcze z: matematyki, informatyki, języka angielskiego, przyrody, chemii, fizyki, biologii oraz zajęcia rozwijające z następujących bloków: przyrodniczo-politechniczny, językowy, informatyczno-programistyczny. Uczniowie uczestniczyli w trzech wyjazdach edukacyjnych za kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie wszystkim beneficjentom certyfikatów i upominków. Na koniec konferencji przedstawiono zebranym bardzo interesującą prezentację, która przybliżyła pracę, ciekawe lekcje oraz wycieczki i wyjazdy edukacyjne w ramach projektu. Słodkim akcentem uroczystości był wielki, imponujący tort ufundowany przez wójta gminy Sierpc.