„Święta Wojna”. Wyjazd uczniów na mecz piłki ręcznej Orlen Wisła Płock – PGE VIVE Kielce

W połowie października grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Sudragach kibicowała drużynie Orlen Wisła Płock podczas hitu ligowego PGNiG Superligi Mężczyzn z PGE VIVE Kielce.
Wyjazd miał na celu popularyzację piłki ręcznej w środowisku szkolnym. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję poczuć atmosferę imprezy sportowej na poziomie najwyższej ligi polskiego handballu mężczyzn. Zaistniała również możliwość pokazania podopiecznym alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.
Uczestnicy wyjazdu na żywo zobaczyli piłkarzy ręcznych, aktualnych reprezentantów Polski m. in.: Michała Daszka, Adama Morawskiego, Przemysława Krajewskiego oraz byłych zasłużonych dla polskiego szczypiorniaka zawodników – Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego, Mariusza Jurkiewicza, Mateusza Jachlewskiego, a także reprezentantów innych krajów na czele z Alexem Dujshebaevem – reprezentantem Hiszpanii.
Atmosfera meczu była naprawdę pasjonująca. Po reprezentacji obu zespołów zgromadzeni kibice w Orlen Arenie, w tym i nasza grupa, okrzykami i oklaskami dopingowała zespół gospodarzy – Orlen Wisła Płock do jak najlepszej gry. Po wyrównanym początku resztę meczu dominowała drużyna przyjezdnych ( VIVE Kielce ). Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny gości 24 : 31.
Opuszczaliśmy halę z uśmiechami na twarzach oraz z planami powtórnego przyjazdu na takie widowisko.
Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Sudragach oraz w Borkowie Kościelnym.